Haber

Köylülerin kayak pisti tatilcilerin ilgi odağı oluyor

Köylülerin kayak pisti tatilcilerin ilgi odağı oluyor

BOLU – Bolu’nun Mudurnu ilçesine bağlı Örencik Yaylası’nda köylüler tarafından oluşturulan yaklaşık 200 metre uzunluğundaki kayak pisti vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Abant Gölü Milli Parkı’na gelen vatandaşlar da burayı ziyaret ederek karın tadını çıkarıyor.

Abant Gölü Milli Parkı yakınlarındaki köylerde ikamet eden vatandaşlar, Örencik Yaylası’nda 200 metre uzunluğunda kayak pisti oluşturdu. Geçtiğimiz günlerde etkili olan kar yağışı nedeniyle kar kalınlığı 50 santimetreyi bulan Örencik Yaylası’nda köylüler, kendi imkanlarıyla vatandaşları karşılamaya devam ediyor. Abant Gölü Milli Parkı’nı ziyarete gelen tatilcilerin de ilgi odağı olan parkur, Abant’ın vazgeçilmezlerinden biri haline geldi. Köylülerin geçim kaynağı olan kayak pisti vatandaşlarla dolup taşıyor.

“Çocuklar gibi kaydık”

Kayak pistini çok sevdiğini söyleyen Buse Alya Cebe, “Burada çok kar var. Kayak pistleri de çok hızlı kayıyor. Kar çok güzel, çok beğendim.” Çok eğlendiklerini belirten Gizem Karasu, “Çocuklar gibi kaydık. Eskiden tahta kızaklarla kayardık. Şimdi bu tüpler bizde de var, çok iyiler.”

Köyün muhtarı İdris Balta, “Kızak ve tüple binmek isteyenler için parkurları hazırladık. Yoğun kar var. Kar kalınlığı 50 santimetre civarında. Çocuklar, anne babalar kayak yaparak eğleniyor. Mutlular.” , fazla.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu